2 osoby zarażone koronawirusem w woj. śląskim
WSSE w Katowicach
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

2 osoby zarażone koronawirusem w woj. śląskim

Mamy 3 nowe przypadki zarażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wyniki dotyczą kobiety z województwa śląskiego i mężczyzn z dolnośląskiego oraz mazowieckiego, którzy przebywają w szpitalach w Raciborzu, Wrocławiu i Warszawie - poinformowało wieczorem ministerstwo zdrowia. Zarażona kobieta jest mieszkanką Rybnika.Pacjentka jest w sile wieku, była w kwarantannie i trafiła na oddział zakaźny szpitala w Raciborzu. Jest w dobrym stanie - informują służby prasowe wojewody śląskiego. Pobrane od kobiety próbki wykazały dzisiaj późnym popołudniem wynik dodatni. Służby sanitarno - epidemiologiczne poddały kwaranntanie osoby, z którymi kobieta miała kontakt.

Kilka godzin wcześniej o pierwszym potwierdzonym przypadku zarażenia koronawirusem w województwie śląskim poinformował wojewoda. To mieszkaniec Rybnika, który obecnie przebywa na oddziale zakaźnym szpitala w Raciborzu. Jest w dobrym stanie – mówił po południu na briefingu prasowym Jarosław Wieczorek.
 
Mężczyzna wrócił tydzień temu z nart z północnych Włoch. Do domu przyjechał zorganizowanym autokarem, na pokładzie którego łącznie znajdowało się 33 pasażerów i 3 osoby obsługi. Do wszystkich w ciągu zaledwie kilku godzin dotarli powiatowi inspektorzy sanitarni. 23 mieszkańców naszego województwa trafiło do kwarantanny domowej pod ścisłym nadzorem sanitarnym powiatowych inspektorów z: Gliwic, Rybnika, Tychów, Jaworzna, Chorzowa, Bytomia i Cieszyna. Żaden z tych pasażerów nie wykazuje symptomów chorobowych - przekazała wojewódzka inspektor sanitarna Urszula Mendera-Bożek.
 
Jestem w stałym kontakcie z wszystkimi oddziałami zakaźnymi w województwie. Na terenie województwa dysponujemy odpowiednią liczbą miejsc. Jesteśmy przygotowani do zagrożenia – zapewnił z kolei wojewódzki konsultant ds. chorób zakaźnych Włodzimierz Mazur.

Obecnie pod nadzorem sanitarnym przebywają 662 osoby, 7 jest hospitalizowanych.


Zobacz inne wiadomości tego autora: