12-latek z Podbeskidzia w telewizyjnym show
Fot. YCD - Nowa Generacja
Beata SteklaBeata Stekla

12-latek z Podbeskidzia w telewizyjnym show

To Jakub Rzepecki z Kóz, który znalazł się wśród szesnastu uczestników programu "You Can Dance - Nowa Generacja".W programie tym biorą udział tanecznie uzdolnione dzieci w wieku 8-13 lat. Kuba swoją przygodę z tańcem zaczynał 6 lat temu od hip-hopu i breakdance. Z czasem zainteresował się tańcem współczesnym.

- Kubie spodobały się te zajęcia, bowiem w tańcu współczesnym mógł wyrazić swoje emocje - zadowolenie, ale też negatywne przeżycia. Odnalazł się w tym i trenuje od półtora roku, nie porzucając jednocześnie hip-hopu i breakdance - mówi mama nastolatka, Agnieszka Rzepecka. Posłuchaj

Kiedy Jakub dowiedział się o eliminacjach do programu poprosił rodziców o zgodę na wysłanie zgłoszenia. Tym sposobem znalazł się w Katowicach, gdzie podczas eliminacji zwrócił uwagę jurorów. Dzięki temu młody kozianin znalazł się wśród 55 młodych tancerzy, którzy otrzymali zaproszenie do Akademii You Can Dance. Z tej grupy wybrano 16 najlepszych, którzy znaleźli się w programie.

Najbliższy odcinek z udziałem Jakuba będziecie mogli zobaczyć na antenie TVP1 w niedzielę o 17.15. Program ma charakter konkursu, w każdym odcinku odpadają dwie osoby. Aby przejść do kolejnego etapu Kuba potrzebuje waszych głosów. Możne je oddawać do jutra, wysyłając SMS z cyfrą "6" pod numer 7350. 

Telewidzowie oceniają w ten sposób jego taniec z inną uczestniczką programu - Milą.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: