Dora i malwinka

Dora i Malwinka

Dora i Malwinka to dwie ok. roczne siostry;
mieszkały z kobietą chorą na schizofrenię. Ma ona 2 dorosłe psy : psa i suczkę, która rodziła średnio co pół roku po ok.10 szczeniąt, na szczęście ostatnio została wysterylizowana lecz z ostatniego miotu zostały 2 suczki: Dora i Malwinka.
Malwinka (mama zresztą też) jest podobna do rodezjana, brakuje jej tylko charakterystycznego dla rasy ciemniejszego pasa sierści na grzbiecie. Dora mniej przypomina tę rasę, ale obie suczki są bardzo ładne, mają bursztynowo-brązowe umaszczenie lecz niestety czeka je niepewna przyszłość.
Dora w stosunku do nieznanych osób potrafi wykazywać oznaki agresji. W trakcie interwencji Straży Miejskiej (na skutek skarg sąsiadów) ugryzła strażnika miejskiego i po okresie obserwacji miała być zabrana razem z  pozostałymi psami do zamojskiego schroniska.
Na razie jeszcze do tego nie doszło, ale po następnej skardze sąsiadów spowodowanej ucieczkami niewinnej, potrzebującej przestrzeni Malwinki może już się nie udać uratować psów i wszystkie wylądują w schronisku.
Dora przebywa obecnie w domu tymczasowym  w Szczebrzeszynie. Potrzebuje ona jednak  opieki kogoś ,kto potrafi pracować z psami trudnymi. Bez takiej opieki nie ma szans na socjalizację, a więc i na dom. Co ją zatem czeka? Dożywocie w małym kojcu, potęgującym jej frustrację, a w związku z tym i agresję? Ktoś nawet podpowiadał , aby ją uśpić ,bo i tak nic z niej nie będzie…
Przecież nie można jej skazywać na wegetację z dala od człowieka lub śmierć, skoro są gdzieś ludzie ,którzy potrafią  pomóc takim psom jak ona.
     Malwinka nadal mieszka ze swoją panią, gdzie cały czas czeka na dom. Została już wysterylizowana. Jest raczej normalnym psem, trochę wystraszonym; potrzebującym wyrozumiałego właściciela, terenu do wybiegania się i pełnej miski ,o którą teraz musi walczyć z dwoma innymi psami, bo nigdy nie jest pełna.
Proszę o pomoc dla suczek, one nie są winne temu, że w takim miejscu przyszły na świat i że ich pani nie jest w stanie zapewnić im normalnego życia.

W razie potrzeby oferujemy pomoc w transporcie.

Kontakt: 694529231 [email protected]