Płyta tygodnia

Daria Zawiałow - Wojny i Noce

Daria zawiałow - wojny i noceWojny i Noce to trzeci długogrający album Darii Zawiałow, którego zapowiedź stanowią dreampopowe hity Kaonashi oraz Za krótki sen nagrany z Dawidem Podsiadło. Nowy album to kolejny longplay, przygotowany w songwriterskim duecie Daria + Michał Kush.

Tak jak jego poprzednik, Helsinki, będzie kolejnym rozdziałem ich flirtu z francuską elektroniką. Na Wojnach i Nocach będzie można usłyszeć syntezatory inspirowane brzmieniem lat 80. oraz gitarowe brzmienia, ale jak zdradza artystka - ten album będzie miał w sobie odrobinę współczesności. Nie zabraknie także mocnych brzmień! Warstwa liryczna zapowiadana jest na najbardziej osobistą w karierze Darii.

Ze wspomnianych Helsinek, Daria przy tworzeniu trzeciej płyty, uciekła myślami do Kraju Kwitnącej Wiśni. Szata graficzna albumu inspirowana jest japońską mangą i filmami anime. Od kilku miesięcy na swoich social mediach, artystka ujawnia ilustracje przedstawiające jej „mangowe” oblicze. Za rysunki odpowiada Agnieszka Szajewska (gokunobaka). Co więcej, Daria zdradziła, że zarówno w warstwie lirycznej, jak i muzycznej będzie także można odnaleźć inspiracje Japonią.

Tracklista:

1. Oczy - Polaroidy

2. Wojny i Noce

3. Kaonashi

4. Za krótki sen (with Dawid Podsiadło)

5. Metropolis

6. Reflektory - Sny

7. Hollow

8. Principolo

9. Fuzuki

10. Żółta Taksówka

11. Serce

12. Flower Night

13. Socjopathetic


Album do nabycia za połowę ceny na hasło: PŁYTA TYGODNIA, w Media Markt w Bielsku-Białej.