Płyta tygodnia

Yesterday (Original Motion Picture Soundtrack)

Yesterday (original motion picture soundtrack)

Do sklepów i serwisów cyfrowych trafiła ścieżka dźwiękowa do „Yesterday”. Z filmu dowiadujemy się, co wydarzyłoby się, gdyby tylko jeden człowiek na całym świecie pamiętał muzykę i dorobek The Beatles. Na soundtrack trafiły największe przeboje Czwórki z Liverpoolu w wykonaniu Himesha Patela, odtwórcy głównej roli.

Reżyserem „Yesterday” jest laureat Oscara, Danny Boyle („Slumdog: Milioner z ulicy”, „Trainspotting”, „28 dni później), a za scenariusz odpowiada Richard Curtis („Cztery wesela i pogrzeb”, „To właśnie miłość”, „Notting Hill”). Film to rock-n-rollowa komedia o muzyce, marzeniach, przyjaźni oraz o długiej i krętej drodze prowadzącej do odnalezienia miłości życia. Po tajemniczym wyłączeniu prądu na kilkanaście sekund, z historii świata znikają wszystkie ślady The Beatles – z kultury, pamięci i półek z płytami. Jack, wokalista i kompozytor, który próbuje przebić się w świecie muzyki (w tej roli Himesh Patel), zaczyna grać piosenki Johna, Paula George’a i Ringo, a wszyscy na świecie słyszą je po raz pierwszy. Film trafi do polskich kin 12 lipca 2019.

Oficjalna tracklista soundtracku została ujawniona w dniu rocznicy nagrywania „Yesterday” przez The Beatles w Abbey Road Studios w 1965. Tego samego dnia w sieci pojawił się teledysk do utworu w wykonaniu Patela. W klipie możemy oglądać ujęcia z filmu połączone z ujęciami gwiazdy nowego obrazu Danny’ego Boyle’a z Abbey RoadPłyta do nabycia za połowę ceny w Media Markt w Bielsku-Białej na hasło PŁYTA TYGODNIA