KALENDARIUMPodsumowanie Konkursów, Sleeveface, Zapisane Emocje I Zobrazuj Cytat

Podsumowanie konkursów, sleeveface, zapisane emocje i zobrazuj cytat

Ośrodek Kultury w Brzeszczach jest na finiszu realizacji projektu "Biblioteka - tu czytamy, tworzymy, przeżywamy, doświadczamy" skierowanego do młodzieży w wieku 13-18 lat, promującego czytelnictwo w tej grupie.

Przed nami spotkania z książką dla dzieci z domu dziecka oraz dzieciaków z niepełnosprawnościami. Czytać im będą wolontariusze z gminnych szkół. Już prawie zakończyliśmy cykl warsztatów z psychologami na temat "hejtu", zaburzeń odżywiania i depresji u młodych oraz towarzyszące warsztatom, tak zwane "czytania performatywne" książek o wymienionej tematyce. Zakończyliśmy również konkursy dla młodych na opowiadanie i prace graficzne obrazujące książki poruszające młodzież.

10 listopada o 17.00 zapraszamy do Ośrodka Kultury w Brzeszczach na podsumowanie konkursów i spotkanie informujące o dalszej części projektu, w której zaprosimy młodych ludzi na warsztaty mangi, kurs tworzenia planszówki i koncert "Rapowe wersy".

W drugiej części projektu to młodzież będzie mogła złożyć swoje pomysły na inicjatywy kulturalne i zrealizować je dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Kultury.