KALENDARIUMKulturalni. Wirtualnie I Lokalnie

kULturalni. Wirtualnie i lokalnie

kULturalni. Wirtualnie i lokalnie


Jak radzimy sobie w czasie pandemii? Tworzymy dom kultury w wirtualnej rzeczywistości! Udało nam się pozyskać środki z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci” zajmując 20. miejsce w kraju.


Zabraliśmy się do intensywnej pracy, aby stworzyć dla Was jak najlepsze materiały. Pragniemy zbudować to miejsce na wzór ula, jako miejsca do życia i współpracy, środowiska do rozwoju „pszczelej rodziny”. Realizujemy filmy z różnych dziedzin, tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Materiały dedykowane są zarówno dzieciom, jak i młodzieży, czy dorosłym. Każdy film zawiera także napisy, aby zwiększyć dostępność warsztatów i pokazów online.


Począwszy od zajęć z rękodziełem w roli głównej, przez taneczne, wakacyjne rozgrzewki, a także zabawy folklorem w nowoczesnym wydaniu. Nie zabraknie również muzyki, i to w domowym wydaniu! Pojawią się również eksperymenty i naukowe warsztaty z najprawdziwszym Alchemikiem. Projekt zawiera również pogadanki historyczne. Z całą pewnością będzie w czym wybierać.


Zapraszamy Was do wspólnego tworzenia tego miejsca wraz z instruktorami, edukatorami i artystami, którzy na co dzień pracowali z odbiorcami kultury w Gminie Kęty i okolicach. Projekt zawiera działania warsztatowe online i nie tylko, w odmienionej formie, wzbogaconej o nowe propozycje.


Materiały publikujemy przede wszystkim na naszym dedykowanym profilu na Facebook’u pn. „kULturalni. Wirtualnie i lokalnie”, ale także na kanale YouTube Domu Kultury w Kętach. Filmy regularnie publikowane będą również na stronie DK (www.domkultury.kety.pl) w zakładce „aktualności”. Zachęcamy do obejrzenia materiałów, które pojawiły się już w naszych mediach społecznościowych, np. „Nie wyrzucaj! EKO-skalniak na parapecie, czy „W pracowni Alchemika”.


Projekt potrwa od czerwca do września 2020 roku.
Zachęcamy do aktywnego udziału! 
#DomKulturywKętach #kULturalniWirtualnieiLokalnie