Rekord przegrywa w szlagierze
Magda FritzMagda Fritz

W wypełnionej do ostatniego miejsca hali w Cygańskim Lesie Rekord Bielsko-Biała przegrał 4-6 z Wisłą Kraków. Bielszczanie przystępowali do spotkania z "Białą Gwiazdą", jako czwarty zespół w tabeli. Pomimo dobrej pierwszej połowy w wykonaniu gospodarzy lider okazał się za silny i trzy punkty jadą do Krakowa.
Rekordziści w tym meczu na prowadzenie wychodzili dwukrotnie. Najpierw w 6. minucie za sprawą byłego wiślaka, Rafała Franza, a następnie po trafieniu Kamila Kmiecika. Przyjezdni za każdym razem wyrównywali. Bramkę na 2-2 strzelił Piotr Budniak, który występował w biało-zielonych barwach w latach 2009-12. Jego trafienie z woleja było ozdobą spotkania.
Walka gol za gol trwała również w drugiej połowie, ale tylko do stanu 3-3. Później prawdziwy popis gry dali Oleksandr Bondar i Piotr Morawski, którzy wyprowadzili Wisłę na prowadzenie 6-3. Bielszczanom nie można było odmówić ambicji, ale nie zdołali dogonić wyniku. Wynik spotkania na 4-6 ustalił Radek Polasek.
Rekord po 12 kolejkach Futsal Ekstraklasy ma na swoim koncie 18 punktów i nadal zajmuje 4 miejsce w tabeli. Taką samą liczbą oczek może pochwalić się też Pogoń Szczecin, która jest sklasyfikowana o jedną lokatę niżej od drużyny Adama Krygera. Kolejny mecz mistrzowie Polski rozegrają w piątek w Rudzie Śląskiej, gdzie zmierzą się z miejscowym beniaminkiem, Gwiazdą.
autor: Dawid Harężlak