Bielskie tenisistki mistrzyniami Polski!
Magda FritzMagda Fritz

Zawodniczki Bielskiego Klubu Tenisowego "Advantage" wywalczyły złoty medal podczas finału Drużynowych Mistrzostw Polski Młodziczek w tenisie. Od piątku na kortach w Komorowicach można było oglądać najlepsze polskie tenisistki do lat 14. Rywalizowało 6 drużyn, w finale spotkały się faworytki: gospodynie i AZS Poznań.
Bielszczanki walczyły w składzie: Maja Chwalińska, Ola Nadajewska, Ola Wierzbowska, Zosia Podbioł i Małgorzata Stępień. Zawodniczki "Advantage" pokonały poznanianki 4:2. Wygrały oba mecze deblowe oraz 2 z 4 spotkań singlowych. Swoje mecze wygrały w niedzielę: Zosia Podbioł i Ola Wierzbowska.
Najwięcej emocji wzbudził jednak pojedynek "jedynek" obu drużyn: Mai Chwalińskiej z BKT i Wiktorii Rutkowskiej z Poznania. Ta druga znacznie górowała nad rywalką fizycznie- jest o 1,5 roku starsza, o 40 cm wyższa! Swoją przewagę fizyczną pokazała wygrywając pierwszego seta 6:0. Niższa i drobniejsza Maja pokazała jednak charakter i doprowadziła do wyrównania w setach 1:1, przegrywając nieznacznie całe spotkanie (0:6, 6:2, 4:6).
Posłuchajcie Oli Wierzbowskiej, Mai Chwalińskiej oraz Piotra Szczypki, prezesa i trenera BKT "Advantage".
Rywalizacja na kortach w parku Rosta w Komorowicach trwała od piątku.