Historyczny awans bielskich piłkarzy!
Magda FritzMagda Fritz

Bielscy piłkarze halowi awansowali do fazy grupowej Ligi Mistrzów, strzelając decydującego gola na... 2 sekundy przed końcem meczu! Ich trener stracił włosy. REKORD BIELSKO-BIAŁA- FS ILVES TAMPERE 2:1 (0:1)

Bielszczanie po pełnym dramaturgii meczu pokonali 8-krotnego mistrza Finlandii Ilves Tampere 2:1 i awansowali do kolejnej rundy rozgrywek UEFA Futsal Cup.
W Bielsku-Białej w hali pod Dębowcem od środy rozgrywano jeden z ośmiu turniejów eliminacyjnych w Europie. Zwycięzca mógł być tylko jeden. Rozstrzygnął o tym ostatni mecz bielskiego turnieju, w którym spotkały się niepokonane dotąd drużyny. Finom, którzy dotychczas nie stracili gola i mieli lepszy bilans bramkowy, wystarczył remis. Bielszczanie musieli dzisiaj wygrać.
Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando rekordzistów. Szybkie rozgrywanie piłki i bardzo wysoko stawiany pressing, to po tym turnieju już znak rozpoznawczy drużyny mistrza Polski. Jednak, mimo wielu dogodnych sytuacji, żaden z piłkarzy gospodarzy nie potrafił pokonać do przerwy dobrze dysponowanego bramkarza. Udało się to Finom, których zabójczą kontrę wykończył Juhana Jyrkiainen. Król strzelców bielskiego turnieju mocno uderzył piłkę w stronę Krystiana Brzenka, który fatalnie interweniował. Odbił piłkę nad siebie i nie zauważył, że ta wpada do bramki. Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza - od frontalnych ataków podopiecznych Adama Krygera. Jeden z nich już w 3 minucie wykończył Andrzej Szłapa – najbardziej doświadczony zawodnik Rekordu, grający drugi trener zespołu. Na boisku od początku iskrzyło między zawodnikami obu drużyn. Kiedy kolejne ataki nie przynosiły upragnionej bramki, w 37 minucie trener Kryger zdecydował się wpuścić tzw. lotnego bramkarza. Mistrz Polski cierpliwie budował kolejne akcje, niestety bez rezultatu. Na 2 sekundy przed końcem spotkania piłkę do bramki przyzjezdnych wpakował Radek Polasek, czym wprawił w euforię swoich kolegów i kibiców, któr
Szkoleniowiec Rekordu Adam Kryger stracił włosy. Tuż po wywalczeniu mistrzostwa Polski trener powiedział, że jeśli przejdzie eliminacje do europejskiej LM, obetnie włosy. Dobrze to sobie zapamiętali jego podopieczni- najpierw oblali Krygera szampanem, a potem kolejno "bawili się" w fryzjera.
współpraca: DAWID HARĘŻLAK