Kuloodporni. Rodzina powinna motywować
Magda FritzMagda Fritz

Kuloodporni. Rodzina powinna motywować

Fundacja Kuloodporni Bielsko-Biała pokazuje w filmie historię swojego kapitana.Jak ważne jest wsparcie rodziny w przypadku nagłej tragedii pokazuje bielska fundacja Kuloodporni, która prowadzi drużynę piłkarską osób po jednostronnej amputacji. W zespole mogą grać osoby, które w wyniku wypadku lub choroby straciły rękę lub nogę albo urodziły się niepełnosprawne.

Daniel Kawka, fizjoterapeuta który założył fundację mówi, że nie wszyscy zawodnicy mają takie wsparcie rodziny. Czasem go w ogóle nie ma, czasem jest ono niewłaściwe. 

"Bywa, że jest ono za duże. Szczególnie podatni na to są mężczyźni. Nie chodzi tylko o niepełnosprawność, ale o różne życiowe problemy. Często u mam, żon i córek włącza się tzw. matczyna opieka czyli nadopiekuńczość. Wtedy jak ktoś nie musi robić nic, to nie robi nic"- mówi Kawka, dodając że z tego powodu tak trudno było skompletować zespół. 

Wsparcie przyjaciół i rodziny powinno motywować do działania.
Pokazuje to historia Krzysztofa Wrony, kapitana Kuloodpornych Bielsko-Biała oraz reprezentanta Polski w ampfutbolu, który stracił nogę po tym, jak wjechał w niego motocyklista. Mama zawodnika przeżyła wcześniej śmierć starszego syna. „Cieszyłam się, że Krzysztof żyje. Z nogą, czy bez najważniejsze było, że jest z nami”- mówi Janina Wrona. Posłuchajcie. 

Historię Krzysztofa Wrony pokazuje krótki film „Siła rodziny”, który nagrała fundacja Kuloodporni. Można go zobaczyć na portalach społecznościowych.

FOTO: Bart Foto Sport

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1



Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: