Stadion roku 2016 w bielsku-białej?!Magda FritzMagda Fritz

Temat tygodnia

Stadion roku 2016 w Bielsku-Białej?!

Bielski obiekt jest jedynym z Polski w plebiscycie prowadzonym przez portal stadiony.net. Głosować można do 4 marca.Stadion miejski w Bielsku-Białej Stadionem Roku 2016 na świecie?
Propozycje stadionów, oddanych do użytku w minionym roku zgłaszali internauci, a redakcja portalu wybrała te które spełniały wszystkie wymogi. Do wyboru jest 29 aren z 21 krajów. Najwięcej stadionów w 2016 r. otwarto w Europie.
"Obiekt przy ul. Żywieckiej jest stadionem trzeciej kategorii UEFA i w niczym nie ustępuje tego typu obiektom na świecie"- mówi Michał Karaś, red. naczelny stadiony.net. Dodaje, że publiczne głosowanie jest zwykle wyborem stadionu, który budzi najbardziej pozytywne emocje. "Oczywiście, staramy się zaopatrzyć głosujących w opisy tych obiektów. Patrząc jednak na zwyczaje użytkowników sprowadza się to do przeglądnięcia galerii zdjęć. Jeśli stadion się im podoba, to po prostu na niego głosują"- mówi Karaś. 
Ocena, to już kwestia bardzo indywidualna głosującego. Nasz rozmówca zwraca uwagę na trybuny bielskiego stadionu. "Otrzymały one krzesełka tworzące barwną tęczową mozaikę. Ruch wzbudził na początku kontrowersje, ale kompozycja uwzględniająca barwy obu klubów-gospodarzy (BKS-u i Podbeskidzia) w rzeczywistości stworzyła ciekawy efekt wizualny, którego na innych obiektach nie znajdziemy" - mówi naczelny stadiony.net. Michał Karaś mówi, że arena z Bielska-Białej ma minusy, jak każda inna. POSŁUCHAJCIE.
W redakcji portalu znają historię budowy stadionu. "Wiemy też, że ta inwestycja wzbudza w mieście kontrowersje, ale głosujący z Wielkiej Brytanii, czy Portugalii nie są tym obciążeni"- mówi nasz rozmówca.
Oprócz internautów, osobno najlepszy stadion wybierają także architekci z czterech krajów. Zwycięzców plebiscytu poznamy 6 marca, a wybór architektów- dzień później.
Grzegorz Jania, dyrektor Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji który zarządza stadionem miejskim nie wiedział o plebiscycie. "Mogę się tylko cieszyć, że obiekt znalazł się w takim zestawieniu. To potężna promocja na świecie, za którą nie płacimy"- mówi szef BBOSiR.
CZY WASZYM ZDANIEM STADION MIEJSKI MOŻE WYGRAĆ PLEBISCYT?
foto: UM Bielsko-Biała

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1