Decydujące starcie o Ligę Mistrzów w sobotę!
Magda FritzMagda Fritz

Rekord Bielsko-Biała pokonał w drugim dniu turnieju eliminacyjnego UEFA Futsal Cup mistrza Litwy 5:2, ale to zespół z Finlandii jest faworytem do awansu. Mecz bielszczan oglądało 1 700 kibiców!

17:00 Perth Saltires – FS Ilves Tampere 0-12
19:30 Rekord Bielsko-Biała – FK Lokomotyvas Radviliškis 5-2

Rekord wygrał swój drugi mecz w turnieju, ale nie bylo tak łatwo, jak wczoraj kiedy mistrz Polski pokonał Szkotów aż 10:0. Najlepszy zespół futsalowy na Litwie, to podobnie jak biało-zieloni debiutant na europejskich parkietach. Scenariusz tego meczu był podobny do środowego- goście cofnięci na własnej połowie czekali na kontry, a rekordziści byli zmuszeni do budowania ataku pozycyjnego. Niestety, to Lokomotyvas był skuteczniejszy i dwukrotnie trafił do bielskiej bramki, bronionej przez Bartłomieja Nawrata. Rekord długo nie mógł nawiązać kontaktu z rywalem. Najważniejszą bramkę zdobył dzisiaj najbardziej doświadczony na boisku Andrzej Szłapa, grający drugi trener. Kontaktowego gola strzelił tuż przed przerwą. Bielszczanie długo nie potrafili wypracować sobie komfortowej przewagi.
W drugiej połowie gra gospodarzy wyglądała lepiej. Na boisku pojawili się Michał Marek, Artur Popławski, Krystian Brzenk i Radek Polasek. Po 3 minutach rywalizacji po przerwie Marek doprowadził do remisu. Chwilę później na prowadzenie rekordzistów wyprowadził Polasek. Mistrzowie Polski nie oddali prowadzenia strzelając jeszcze dwie bramki autorstwa Artura Popławskiego i Douglasa. Zwycięstwo urazem okupił Paweł Machura, którego najprawdopodobniej zabraknie w ostatnim meczu turnieju.

Drugi dzień turnieju eliminacyjnego UEFA Futsal Cup rozpoczął się od wysokiego zwycięstwa zespołu z fińskiego Tampere nad mistrzem Szkocji 12:0. Najwyżej w bielskich zawodach rozstawiona drużyna ma na koncie już 2 zwycięstwa, w obu meczach nie straciła jeszcze gola. Bielszczanie, jeśli myślą o kolejnej rundzie muszą wygrać z fińskimi „rysiami”, inny rezultat będzie premiował awansem drużynę z Tampere. W piątek jest dzień wolny, mecz o wszystko odbędzie się w sobotę w hali pod Dębowcem o godz. 19:30. Warto przyjść jednak wcześniej. O 17:00 zagrają Szkoci, którzy jeszcze nie strzelili żadnej bramki w tym turnieju z mistrzem Litwy.
współpraca: DAWID HARĘŻLAK