Tak się bawi, tak się bawi mistrz Polski!!!
Magda FritzMagda Fritz

Pewnym i efektownym zwycięstwem 4:1 nad Chrobrym Głogów przypieczętowali tytuł mistrza Polski bielscy piłkarze halowi. Potem było wręczenie złotych medali,okazałego pucharu, szampan i konfetti! Tak BTS REKORD świętuje 20-lecie klubu!Rekord Bielsko-Biała- Euromaster Chrobry Głogów 4:1
Janovsky- 3,13, Bubec-30, Popławski-31; Urbaniak- 15

BTS REKORD: Brzenk-Machura, Polasek, Janovsky, Franz; Szymura, Łysoń, Marek, Szłapa; Waszka, Dura, Bubec, Popławski, Mentel
EUROMASTER: Wójtowicz-Pietruszko, Nowak, Kaczmar, Koryciński; Urbaniak, Szala, Łukasz Pieczyński, Dariusz Pieczyński; Plewko

To był ostatni mecz bielszczan w tym sezonie Futsal Ekstraklasy. "Rekordziści" przypieczętowali wywalczony już w minionej kolejce tytuł mistrzów Polski pokonując Euromaster Chrobry Głogów 4:1. Mimo ładnej pogody hala w Cygańskim Lesie wypełniła się do ostatniego miejsca. W sumie mecz oglądało ok. 300 kibiców. Kilkadziesiąt osób, które nie zmieściły się w hali, zasiadło przed telebimem ustawionym na zewnątrz.
Biało-zieloni zagrali o zwycięstwo, tak jak zapowiadał to trener Adam Kryger- efektywnie w napadzie, skutecznie w obronie. Fiestę rozpoczął już w 3. minucie Jan Janovsky wykorzystując celne podanie Rafała Franza. Goście nie zamierzali jednak skupiać się wyłącznie na obronie i kilkukrotnie zagrozili bramce REKORDU, ale świetnie bronił Krystian Brzenk. Ostatecznie bielski bramkarz skapitulował w 15 minucie, ale było to trafienie na 2:1, bowiem chwilę wcześniej kolejną bramkę dla gospodarzy zdobył Janovsky. Był to gol niezwykłej urody. Czech podciął piłkę i przelobował bramkarza przyjezdnych. W drugiej połowie gospodarze jeszcze dwukrotnie pokonali Wojciecha Wójtowicza za sprawą Piotra Bubca i Artura Popławskiego. Zwłaszcza to drugie trafienie zasługuje na uwagę. Kapitan reprezentacji Polski wykorzystał wyjście Wójtowicza i z połowy boiska pokonał golkipera z Głogowa.
Po meczu piłkarze REKORDU odebrali złote medale mistrzostw Polski. Zawodnicy wychodzili na podium przy piosence "Enter Sandman" zespołu Metallica. Medale wręczali im: Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej, Rudolf Bugdoł prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz Kazimierz Greń i Piotr Wawro - działacze PZPN i Futsal Ekstraklasy.
To pierwszy mistrzowski tytuł BTS REKORD w historii. Do największego sukcesu klubu doszlo dokładnie w 20. rocznicę jego założenia! Dotychczas bielszczanie trzykrotnie zajmowali miejsce na pudle. Raz byli wicemistrzami, dwukrotnie odbierali brązowe medale.
autor: Dawid Harężlak/Magda Fritz