Żywieckie pomysły – sąsiedzi reagują...Paweł ChudeckiPaweł Chudecki

Żywieckie pomysły – sąsiedzi reagują...

Plany inwestycyjne związane z budową w Żywcu ciepłowni, czy też jak mówią oponenci - spalarni, nabierają rozpędu.Na wydanie decyzji środowiskowych czekają trzy lokalizacje instalacji; na Kabatach, na terenie zakładów „Śrubena” i w Radziechowach. Zareagowało Stowarzyszenie Odnowy Inicjatyw Obywatelskich z Łodygowic, które zorganizowało w Pietrzykowicach spotkanie z mieszkańcami. Dlaczego w Pietrzykowicach? To bliskie sąsiedztwo lokalizacji na Kabatach. Żywieckie pomysły to nie tylko problem tego miasta. Zagrożona jest cała Kotlina Żywiecka, mówi Wiesław Gołuch – członek stowarzyszenia.
Posłuchaj
Plany przedstawione w jednym z opracowań, przedstawiają w sumie 13 lokalizacji. Jedną z nich zaznaczono na terenie Pietrzykowic. Przewodniczący Rady Gminy Czesław Wandzel uspokaja. Plany zagospodarowania przestrzennego absolutnie nie pozwalają na taką inwestycję.
Posłuchaj
Ostatnią informację o wszczęciu postępowania o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy ciepłowni, tym razem na terenie żywieckiej „Śrubeny”, ogłoszono 18 grudnia minionego roku.


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: