Żywiecka komenda w nowej odsłonie!
Agnieszka WykrętAgnieszka Wykręt

Żywiecka komenda w nowej odsłonie!

Budynki Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu przed milionową inwestycją. Jeszcze w tym roku będzie widać efekty!Obiekty Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu zostały zakwalifikowane do programu termomodernizacji finansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Do końca marca 2015 ma się zakończyć etap projektowy budynków. Co obejmą prace?
-Docieplenie ścian, stropów, wymianę okien, drzwi, bram garażowych we wszystkich trzech budynkach. Do tego dojdzie wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, instalacja solarna i wymiana termostatów w grzejnikach - to wszystko w budynku głównym. Całość pochłonie ponad milion złotych. Inwestycja będzie w całości finansowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  -  wyjaśnia komendant żywieckiej PSP, Andrzej Graca. Termomodernizacja budynków żywieckiej komendy Państwowej Straży pożarnej miałaby zakończyć się jeszcze w tym roku.
Ponadto żywieccy strażacy starają się o środki finansowe na zakup nowego pojazdu. - Staramy się o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy typu ciężkiego o pojemności 5 tysięcy litrów wody. Pojazd będzie z napędami terenowymi, czyli przystosowany do górskiego terenu jaki mamy na Żywiecczyźnie. Dofinansowanie będzie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, ale musimy zebrać pozostałe środki. Na razie mamy zapewnienie 150 tysięcy złotych na ten cel ze starostwa żywieckiego- informuje komendant żywieckich strażaków.Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: