Zwolnienia w żłobkach?
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Zwolnienia w żłobkach?

„Znaleźliśmy się dziś w bardzo trudnej sytuacji” - tak rozpoczyna apel do rodziców najmłodszych dzieci w Cieszynie dyrektor Żłobków Miejskich.Ariana Krukowska-Stuchlik zwróciła się z prośbą o dokonywanie wpłat, mimo że żłobki stoją puste. „Cały czas ponosimy koszty związane z utrzymaniem budynków oraz z zatrudnieniem personelu. (…) Brak wpłat z tytułu opłaty stałej za pobyt spowoduje dla nas utratę płynności finansowej i zmusi nas do redukcji zatrudnienia a tym samym ograniczenia ilości dostępnych miejsc” - napisała dyrektor cieszyńskich żłobków.

Podkreśliła jednocześnie, że w marcu pracownicy - mimo zamknięcia placówek - normalnie przychodzili do pracy. "Wykorzystali ten czas na generalne porządki, pranie i dezynfekcję pościeli, zabawek, dywanów, zrobili wszystko by wasze dzieci, po okresie przymusowego zamknięcia żłobków mogły wrócić do czystych, bezpiecznych i kolorowych sal, pod ich serdeczną i profesjonalną opiekę" - relacjonuje dyrektor Krukowska-Stuchlik.

O zrozumienie sytuacji i solidarne zachowanie zaapelowała do mieszkańców również burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz.Posłuchaj

Apele te nie dotyczą osób objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Cieszynie, które mogą nadal ubiegać się o całkowite zwolnienie z opłaty stałej na podstawie zaświadczenia wydanego przez MOPS.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: