Zobaczcie, co powstało w centrum miejscowościAgnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Zobaczcie, co powstało w centrum miejscowości

Pomnikiem postanowili upamiętnić niezwykłą postać. Minęło trzydzieści lat odkąd Jerzy Kukuczka wyruszył w góry i z nich nie wrócił. W Istebnej wciąż pamiętają o jego wybitnych osiągnięciach.To już trzydzieści lat, odkąd Jerzy Kukuczka po raz ostatni wyruszył w góry. W Istebnej wciąż pamiętają o niezwykłych osiągnięciach pochodzącego stąd himalaisty. By go uczcić w parku w centrum miejscowości wybudowano pomnik. Niebawem zostanie odsłonięty. Za prace odpowiadał Sebastian Suszka-Kamiński, który z sentymentem wspomina osobę Kukuczki. Posłuchajcie!
 
Jak co roku w rocznicę śmierci Jerzego Kukuczki, jego żona Cecylia wyjechała w Himalaje. Odsłonięcie pomnika zaplanowano zaraz po jej powrocie 22 listopada w samo południe. W planie jest jej prelekcja, koncert, wspomnienia gości i inscenizacja teatralna. Dodajmy, że na tę okazję powstała także specjalna piosenka - możecie jej posłuchać poniżej.

Już teraz w Gminnym Ośrodku Kultury można zobaczyć wystawę fotografii "14 najważniejszych spraw w życiu" autorstwa syna himalaisty Wojciecha Kukuczki. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: