Zjednoczenie i czyn społeczny. Ten film warto zobaczyć!
Fot. YouTube/Wspólnymi Siłami
Robert FraśRobert Fraś

Zjednoczenie i czyn społeczny. Ten film warto zobaczyć!

To będzie ciekawa propozycja dla miłośników lokalnej historii. Na 17 grudnia zaplanowano premierę filmu „Wspólnymi Siłami”, poświęconego powstaniu kościoła na os. 700-lecia w Kętach.
W sieci dostępny jest zwiastun filmu. Pomysłodawcami i realizatorami są Paweł Gąsiorek i Łukasz Gasidło. Sami mówią o produkcji, że to dokument, podejmujący niecodzienny i nieco zapomniany już temat pojednania i zjednoczenia ludzi w latach 80’ w ramach tzw. „czynu społecznego”, którym była budowa kościoła pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach. 

Premiera filmu „Wspólnymi Siłami” 17 grudnia o godz. 19:00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Kętach.

 

 
Historia parafii sięga lat 80. ubiegłego stulecia. W 1987 roku z uwagi na dynamiczny rozwój miasta i wzrost liczby mieszkańców, ks. Kardynał Macharski podjął decyzję o podziale istniejącej parafii oraz budowie nowej świątyni. Proboszcz Prałat Ferdynand Bochaczyk, mimo niechęci ze strony władz, konsekwentnie dążył do zrealizowania tego przedsięwzięcia, podejmując mozolne starania w celu wykupu gruntów pod nową świątynię - czytamy na stronie parafii. Wybrano miejsce w sercu dzielnicy Nowe Miasto. 25 kwietnia 1985 roku, Ksiądz Kardynał Macharski, podczas polowej Mszy św., poświęcił pusty plac, który miał stać się miejscem budowy nowej świątyni, ozdabiając go samotnie stojącym krzyżem.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: