Żegnają twórcę fundacji
Magda FritzMagda Fritz

Żegnają twórcę fundacji

Bielska Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego działa już 20 lat! Dzisiaj żegna jednego ze swoich twórców. Od 20 lat uczy dzieci i młodzież, jak bezpiecznie zachować się na drodze. Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego działa już 20 lat! W najbliższy weekend odbędą się organizowane przez nią jubileuszowe Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego. Ta impreza, to nie tylko 2-dniowy piknik dla całych rodzin na bielskich Błoniach. To przede wszystkim międzyszkolny  konkurs wiedzy o bezpieczeństwie drogowym. Bierze w nim udział ok. 25 bielskich szkół oraz gościnnie 5 przedszkoli. "Konkurs składa się z trzech konkurencji. Drużyny szkolne rozwiązują testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, sprawdzane są ich umiejętności poruszania się po miasteczku ruchu drogowego, starsi ze szkół ponadgimnazjalnych muszą wykazać się umiejętnością jazdy samochodem. Trzecia konkurencja, to udział w korowodzie, który rozpoczyna imprezę"- mówi Alina Porębska-Puszyńska z fundacji.
Wyjątkowego jubileuszu nie doczekał Bolesław Gaj- jeden z twórców fundacji i siła napędowa jej działań, który zmarł po długiej i ciężkiej chorobie. Alina Porębska- Puszyńska współpracowała z nim od 1993 roku. "Pierwszą imprezę organizowaliśmy tylko z wydziałem ruchu drogowego. Dzięki niemu, dołączały kolejne wydziały i służby: prewencja, straż pożarna, wojsko. Był inicjatorem wprowadzenia korowodu, żeby oprócz edukacji była także zabawa. Był przede wszystkim twórcą głównych działań fundacji. Ostatnio pracował nawet w szpitalu, mówiąc że tak walczy z chorobą. Bardzo nam będzie tego brakowało"- mówi Porębska- Puszyńska.
Bolesław Gaj w 2005 r. został wpisany do Księgi Zasłużonych dla Bielska-Białej. Przez wiele lat był prezesem spółki UNION-VIS, która wspierała finansowo działalność szpitali, placówek oświatowych i domów kultury. Miał 83 lata. Jego pogrzeb odbędzie się dzisiaj w  bielskiej Kamienicy.

Posłuchaj audycji:Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: