Zdradzamy, jakie będą nowości!Magda FritzMagda Fritz

Zdradzamy, jakie będą nowości!

Będzie można wydłużyć sezon w razie sprzyjającej pogody, łatwiej będzie pokonać wzniesienia!Takie nowości czekają na bielszczan, korzystających z miejskiej wypożyczalni rowerów BBbike.  Informowaliśmy już, że po wielu perturbacjach przetarg na dostarczenie i prowadzenie wypożyczalni został rozstrzygnięty, a rowery po rocznej przerwie wrócą na wiosnę.

Znamy szczegóły rozstrzygniętego przetargu. Będzie sporo udogodnień dla rowerzystów, być może na rower dadzą się namówić także osoby które nie lubią pedałować pod górkę. Posłuchajcie. 

Jak mówi Katarzyna Pszczółka z wydziału promocji bielskiego ratusza, rowery będą wyposażone w siatkowy kosz, a stali użytkownicy będą mogli wykupić abonament- miesięczny lub roczny.

Do dyspozycji bielszczan będzie prawie 200 nowych rowerów i 24 stacje. Stare lokalizacje wypożyczalni zostaną zachowane, nowe znajdują się w miejscach turystycznie atrakcyjnych np. na Bulwarach Straceńskich, przy lotnisku w Aleksandrowicach, czy w Wapienicy. BBbike ma uzupełniać komunikację miejską (nowe stacje w Kamienicy i Komorowicach) oraz dać możliwość dojazdu do szkoły, centrum handlowego czy pracy (stacje na osiedlach i przy ul. Grażyńskiego).

Sezon rowerowy rozpocznie się 1 kwietnia 2019 r. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: