Zamiast lodowiska - plaża. Nie wszystkim się to podoba
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Zamiast lodowiska - plaża. Nie wszystkim się to podoba

Najpierw lodowisko, później plaża, a docelowo miejsce imprez i koncertów. To pomysł na plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Nie wszyscy są jednak zadowoleni z tych planów.Zamiast lodowiska - plaża w centrum miasta. Taki jest plan na zagospodarowanie placu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej wiosną i latem. Ślizgawka okazała się strzałem w dziesiątkę i przyciągnęła wielu mieszkańców i turystów. Gdy zrobi się cieplej, takim magnesem ma się stać miejsce do plażowania. Posłuchajcie!
 
Przede wszystkim będzie tam dużo piasku. Do tego pufy, leżaki i miejsce do zabawy. Plan jest taki, by już w maju w centrum można było wypoczywać.

Nie dla wszystkich to powód do radości. Okoliczni mieszkańcy i przedsiębiorcy złożyli petycję do prezydenta, bo nie mają gdzie parkować. Mają żal, że nikt nie konsultuje z nimi tych pomysłów. Jak mówi wiceprezydent Adam Ruśniak, plaża zabierze tyle samo miejsca co lodowisko, więc wciąż część placu będzie dostępna. Nie ukrywa jednak, że docelowo włodarze rozważają całkowitą likwidację parkingu w tym miejscu. Chcą, by pojawiły się tam drzewa, a wśród nich były organizowane koncerty i imprezy.

Pismo trafiło na biurko prezydenta, teraz ma 3 miesiące, by się z nim zapoznać i udzielić odpowiedzi.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: