Zakupy. Nie dajcie się nabrać!Magda FritzMagda Fritz

Zakupy. Nie dajcie się nabrać!

Jak mówi Irena Krzanowska, powiatowy rzecznik konsumenta warto zachować czujność. "Przed Bożym Narodzeniem ludzie są bardziej skłonni wydać więcej pieniędzy na prezenty"- mówi nasz gość.Zawsze sprawdzajcie zawartość przesyłki przy kurierze. Macie do tego prawo. Jeśli przedmiot jest uszkodzony, od razu spisujcie protokół. Inaczej możecie mieć problem.

Dzisiaj Mikołaj, który przynosi prezenty, ale zakupowe szaleństwo tak naprawdę dopiero rozkręca się przed świętami. Jak nie stracić głowy, żeby potem nie stracić pieniędzy? Nie spieszyć się przy zakupach i nie ulegać reklamom, czy "super" obniżkom. Także podczas zakupów w internecie. Dlaczego trzeba sprawdzić paczkę przy kurierze? Posłuchajcie.

Sprzedawca może twierdzić, że towar został uszkodzony już przez nas i wtedy mamy problem. Irena Krzanowska, powiatowy rzecznik konsumenta w Bielsku-Białej zwraca też uwagę, że jeśli chcemy odstąpić od umowy, to powinniśmy wysłać osobno oświadczenie o odstąpieniu od kupna i towar. "Zdarzają się nieuczciwi sprzedawcy, którzy wykorzystują takie sytuacje"- mówi. Posłuchajcie. 

Podczas zakupów tradycyjnych w sklepie pamiętajmy, że nie ma czegoś takiego jak zwrotu towaru. To tylko dobra wola sprzedawcy, co oznacza że odbywa się to na jego warunkach, które warto znać. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: