Zakaz zatrzymywania się i postojuJoanna WieczorekJoanna Wieczorek

Zakaz zatrzymywania się i postoju

Zarząd Dróg Wojewódzkich wkracza do akcji. Chce zażegnać kryzys komunikacyjny w Szczyrku.Wczoraj w tym mieście rozpoczął się montaż nowego oznakowania. Na drodze wojewódzkiej, na długości prawie 7 kilometrów, będzie  obowiązywał zakaz zatrzymywania się i postoju. Nie przez cały rok a do 30 kwietnia. Dyrektor ZDW podjął taką decyzję w trybie awaryjnym. 

Jutro (12.01) pierwszy test dla tego rozwiązania, a przypomnijmy, że ferie zimowe rozpoczynają uczniowie z kilku województw i miasto znów może przeżyć oblężenie turystów. 

- Ta sytuacja z soboty (05.01) była niecodzienna o tyle, że nagle spadło dużo śniegu i przyjechało bardzo dużo turystów. Problemem głównym jest to, że w Szczyrku nie ma parkingów. W związku z tym ten natłok przyjezdnych spowodował, że samochody zatarasowały drogę i pług nie mógł przejechać - opowiada Ryszard Pacer z ZDW. Posłuchaj.

Decyzja jest wynikiem konsultacji z policją, strażą pożarną i wojewodą. Ze swojej strony w kwestii odśnieżania ZDW nie ma sobie nic do zarzucenia. - Każda droga w naszym zarządzaniu była utrzymywana ponad standard - dodaje rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich.
 
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: