Zagłodzili psa na śmierćAgnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Zagłodzili psa na śmierć

Koszmarne warunki i brak dostatecznej ilości jedzenia. Diana konała na oczach rodziny, która był obojętna na jej los. Bulwersującą sprawą z powiatu cieszyńskiego zajęła się fundacja „Psia Ekipa”.Diana umierała w prawdziwych męczarniach. Trzyletnia suczka w typie owczarka niemieckiego została zagłodzona. To wszystko działo się na oczach mieszkańców jednej z posesji na Śląsku Cieszyńskim. Teraz stanęli przed sądem. Oskarżycielem posiłkowym jest fundacja „Psia Ekipa” z Bielska-Białej, która wcześniej proponowała właścicielowi zwierzaka swoją pomoc. Mężczyzna się wyprowadzał, a wolontariusze, którzy zimą zareagowali na sygnały o psie trzymanym w fatalnych warunkach chcieli znaleźć mu nowy dom. Ale właściciel zwierzaka nie skorzystał z tej możliwości. PosłuchajcieJoanny Kraj, która jest prezesem fundacji.

Finał był tragiczny, bo przy kolejnej wizycie wolontariuszy okazało się, że psa już tam nie ma. Według właścicieli „padł sam” i został przez nich zakopany. Sekcja zwłok wykazała rażące zaniedbania ze strony opiekunów. Teraz tłumaczą się z tego w cieszyńskim sądzie. Posłuchajcie!

Kolejna rozprawa 23 września. Fundacja liczy na to, że sprawiedliwości stanie się zadość, a wielu właścicieli czworonogów wreszcie zda sobie sprawę, że zwierzęta to nie rzeczy. Są one chronione przez polskie prawo.

Fot.: Facebook/Fundacja Psia Ekipa

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: