Zaczynają budować S1, będą utrudnienia
Fot. archiwum
Beata SteklaBeata Stekla

Zaczynają budować S1, będą utrudnienia

Jutro zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na ulicach Głośnej oraz Wyzwolenia w Bielsku-Białej. Powodem jest budowa trasy S1 na odcinku Dankowice-Suchy Potok. Informację przekazuje Miejski Zarząd Dróg.Ulica Głośna zostanie zamknięta dla ruchu, z dopuszczeniem dojazdu do posesji i do terenów budowy. Z kolei na ulicy Wyzwolenia utrudnienia będą spowodowane przez pojazdy wyjeżdżające z budowy. Doraźnie na ulicy Wyzwolenia będzie wprowadzane ręczne sterowanie ruchem. Utrudnienia na tej ostatniej drodze dotyczą rejonu ulicy Zagrody. 

- Wprowadzona organizacja ruchu jest pierwszym etapem robót związanych z budową odcinka drogi ekspresowej S1 Dankowice - Węzeł Suchy Potok. Odcinek ten stanowi fragment budowy drogi S1 Kosztowy - Bielsko-Biała, który uzupełnia europejski korytarz nr VI. Budowa drogi wynika z potrzeby stworzenia tranzytowego układu dróg na obszarze całego kraju. Wyprowadzenie ruchu tranzytowego z obszarów miejskich poprawia warunki drogowe w tych rejonach - dodaje MZD w swoim komunikacie.

Przypomnijmy. Wojewoda śląski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej - tzw. ZRID - dotyczącą budowy fragmentu S1 między Dankowicami a Suchym Potokiem 27 września tego roku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z wykonawcą na projekt i budowę tego odcinka 3 sierpnia 2020 roku. 
Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: