Zabili Michała i zabrali pieniądze. Jest wyrokMagda FritzMagda Fritz

Zabili Michała i zabrali pieniądze. Jest wyrok

Dożywocie dla dwóch mężczyzn, którzy brutalnie zamordowali 23-letniego Michała K. w Dębowcu na Śląsku Cieszyńskim. Wyrok, który zapadł przed bielskim sądem nie jest prawomocny.Do tragedii doszło w kwietniu 2016 r. Michał K. od niedawna mieszkał w Cieszynie. Planował urlop w Hiszpanii, gdzie chciał kupić wymarzony motocykl. Miał przy sobie więcej gotówki. Jak się okazało, mężczyzna nigdzie nie wyjechał. Jego ciało znaleziono po 8 miesiącach w lesie przy jednej z dróg w Dębowcu.

Bielski sąd skazał Leszka J. i jego 31-letniego wujka Łukasza S., za to że wspólnie zaplanowali i zabili młodego mężczyznę. Dwa dni wcześniej mieli wykopać w lesie dół, gdzie znaleziono zmasakrowane ciało. Napastnicy zadawali ofierze ciosy w głowę młotkiem i innym narzędziem. Potem ciągnęli nieprzytomnego po ziemi i wrzucili do dołu. Jak ustalono, wszystko to doprowadziło do gwałtownej śmierci poszkodowanego.

Celem zwyrodnialców były pieniądze. Starszy skradł ofierze 31 tys. zł , a swojemu wspólnikowi odpalił 5 tys. Policja zatrzymała w tej sprawie 3 mężczyzn. Sebastian K. został skazany na karę 2 lat pozbawienia wolności za składanie fałszywych zeznań, w których zapewniał alibi jednemu z morderców.

Łukasz S. będzie mógł strać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie po 30 latach za kratkami. Ponadto obaj oskarżeni mają obowiązek naprawienia szkody przez zapłatę łącznie kwoty 31 tys. zł na rzecz rodziców Michała K. oraz zapłaty zadośćuczynienia na rzecz matki pokrzywdzonego w kwocie po 100 tys. zł.

Wyrok nie jest prawomocny. Strony mogą się od niego odwołać do Sądu Apelacyjnego w Katowicach. Została już złożona pierwsza zapowiedź apelacji, jest to wniosek jednego z obrońców o sporządzenie uzasadnienia wyroku.Zobacz inne wiadomości tego autora: