Z platformy widokowej już można podziwiać... widokJoanna WieczorekJoanna Wieczorek

Z platformy widokowej już można podziwiać... widok

Sporo emocji budził temat platformy widokowej na Hrobaczej Łące. Chodziło o ograniczone możliwości oglądania krajobrazu, który zasłaniały drzewa. W końcu udało się osiągnąć kompromis.Prośby i rozmowy, prośby i rozmowy w końcu wypracowano kompromis. Znów można oglądać krajobraz z platformy widokowej na Hrobaczej Łące (gm. Kozy). Niestety, trzeba było wyciąć drzewa. Nadleśnictwo Bielsko zapewnia jednak, że jeszcze jesienią lub najpóźniej wiosną będą nowe nasadzenia w tym miejscu. 

- Przeprowadziliśmy wizję terenową [...]. Okazało się, że drzewostan pod tym miejscem widokowym jest dosyć mocno uszkodzony, są tam połamane świerki. Stwierdziliśmy, że trzeba wyjść także naprzeciw potrzebom mieszkańców z pozostawieniem terenu leśnego, że po prostu wytniemy te drzewa, które tam teraz rosną i posadzimy krzewy, które w przyszłości nie będą zasłaniały widoku - opowiadał nam nadleśniczy Marek Czader. Posłuchaj.

Punkt widokowy, o którym mowa znajduje się pod krzyżem milenijnym, kiedyś stała tam drewniana wieża triangulacyjna. Nasadzona w tym miejscu zostanie głównie kosodrzewina. 

- Dało się to pogodzić. Będzie tam las, a zarazem zachowany zostanie charakter widokowy - dodaje nadleśniczy.

fot. Miłosz Z., źródło: facebookowy profil Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, koło w Kozach.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: