Wystarczy zgłosić. Policjanci przyjadą i skontrolują
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Wystarczy zgłosić. Policjanci przyjadą i skontrolują

Trzeźwość kierowcy, wyposażenie i stan techniczny autobusu. Te elementy składają się na kontrole jakie - szczególnie teraz w trakcie ferii zimowych - będą przeprowadzać policjanci.Czas laby dla uczniów z województwa śląskiego. Rodzicom, których pociechy wyjeżdżają na zimowy odpoczynek przypominamy o tym, że mogą zgłosić kontrolę autokaru. Szef bielskiej drogówki kom. Krzysztof Stankiewicz prosi, by robić to z minimum trzydniowym wyprzedzeniem, tak by policjanci mogli zaplanować grafik.

- Policjanci sprawdzają przede wszystkim stan trzeźwości kierującego, sprawdzają wymagane dokumenty [...]. Sprawdzamy stan techniczny autobusu, tutaj oczywiście najważniejsze elementy, czyli układ kierowniczy, układ hamulcowy, ogumienie pojazdu, wyposażenie autobusu - wylicza szef bielskiej drogówki.

Od lat kontrole autokarów odbywają się na dolnej płycie dworca PKS w Bielsku-Białej. Organizator wyjazdów i rodzice muszą pamiętać, że sprawdzenie stanu technicznego takiego pojazdu zajmuje około godziny. W przypadkach wyjątkowych, policjantów można wezwać do przeprowadzenia kontroli także w dniu wyjazdu. Posłuchaj

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego bielskiej komendy potwierdza, że z roku na rok jest coraz mniej autokarów w złym stanie technicznym. W ubiegłym roku były to jednostkowe przypadki.

fot. arch.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: