Wyskoczyli z jadącej ciężarówki
fot.: Śląska Straż Graniczna
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Wyskoczyli z jadącej ciężarówki

Obywatela Afganistanu zatrzymali w Zwardoniu funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.Kierowca samochodu ciężarowego, obywatel Mołdawii, przekraczając słowacko-polską granicę, oprócz ładunku, przewoził w naczepie siedmiu obcokrajowców. Sześciu wyskoczyło z jadącego samochodu i uciekło z powrotem na terytorium Republiki Słowacji. Zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy słowackiej policji granicznej w miejscowości Czadca.

Natomiast siódmego z mężczyzn zatrzymali funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej. Mężczyzna nie miał dokumentów uprawniających do legalnego pobytu na terytorium Polski. Został umieszczony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Wcześniej do zatrzymania grupy cudzoziemców doszło w Żywcu. Straż Graniczna informację o sześciu mężczyznach ujawnionych w tureckiej naczepie tira otrzymała od funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej w Bielsku-Białej. Kierowca ciężarówki, obywatel Bułgarii, nie był świadomy, że wraz z nim podróżują cudzoziemcy. 


 


Zobacz inne wiadomości tego autora: