Wyróżnili najlepszych samorządowców. Kto wygrał?Magda FritzMagda Fritz

Wyróżnili najlepszych samorządowców. Kto wygrał?

To wyróżnienie za apolityczną działalność w samorządzie, mimo zaangażowania politycznego. Statuetkę „Samorządowiec Podbeskidzia 2018” otrzymał Krzysztof Klęczar, burmistrz Kęt.

"Jestem trzecim pokoleniem w rodzinie, które należy do PSL, ale swoich sympatii politycznych nie przenoszę do samorządu. Nie przeszkadza mi, że inni mają odmienne poglądy”- mówił zaskoczony laureat.

Krzysztof Klęczar ma 36 lat, to jego pierwsza kadencja na stanowisku burmistrza. Z zawodu jest rolnikiem ze stopniem doktora nauk; był pracownikiem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Jako burmistrz doprowadził do znacznej redukcji zadłużenia gminy, Kęty za jego rządów stały się jednym z liderów pozyskiwania funduszy zewnętrznych. Klęczar na gali pojawił się z córką.

Nagrodę imienia sędzi Marty Garapich od 3 lat przyznaje bielskie Stowarzyszenie Niezależni.BB. Posłuchajcie Janusza Okrzesik, przewodniczącego Rady Programowej stowarzyszenia. 

W tym roku nominowanych było pięciu- z terenu od Bielska-Białej przez Śląsk Cieszyński i Żywiecczyznę po Małopolskę. Byli to: wójt Świnnej Henryk Jurasz, wójt Wilkowic Mieczysław Rączka, burmistrz Ustronia Ireneusz Szarzec oraz przewodniczący Rady Osiedla Biała Krakowska w Bielsku-Białej Tomasz Wawak.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: