Wypadek na lotnisku
fot.: KMP Bielsko-Biała
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Wypadek na lotnisku

Jak zareagować, jakie decyzje i działania podejmować gdy dojdzie do wypadku lotniczego? Właściwe zachowanie w takiej sytuacji ćwiczyły służby porządkowe oraz administracja lotniska w Kaniowie.Na lotnisku podczas lądowania samolotu kończącego lot widokowy, dochodzi do niebezpiecznego zdarzenia. Samolot podchodząc do lądowania, dostaje z lewej strony silny podmuch wiatru. Pilot stracił panowanie nad sterami, a następnie rozbił maszynę.

Takie było wyjściowe założenie przeprowadzonych w Kaniowie ćwiczeń. Wzięli w nich udział policjanci z Czechowic-Dziedzic wspólnie z administracją i służbami porządkowymi tamtejszego lotniska.
 
Zgodnie ze scenariuszem ćwiczeń, w wyniku awaryjnego lądowania znajdujący się na pokładzie samolotu pilot i pasażer odnieśli obrażenia. Istniała także groźba wybuchu pożaru, dlatego niezbędna była szybka ewakuacja osób znajdujących się na pokładzie. Sytuację zaobserwowali Prezes Bielskiego Parku Technologicznego Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji oraz dyrektor operacyjno-techniczny, którzy podjęli decyzję o natychmiastowym powiadomieniu służb i podjęli decyzję o zamknięciu lotniska. 

Ćwiczenia przebiegły prawidłowo – informują policjanci.
 


Zobacz inne wiadomości tego autora: