Wyciągi, kolejki i skocznie pod lupą nadzoru budowlanego
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Wyciągi, kolejki i skocznie pod lupą nadzoru budowlanego

Ośrodki narciarskie w naszym regionie przejdą kontrolę. To pokłosie tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej.Wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek, reaguje po tragedii w Tatrach. Zlecił kontrole kolejek, wyciągów a także skoczni narciarskich w całym województwie (w praktyce będzie to głównie dotyczyć ośrodków w Beskidach). Na zlecenie Wojewódzkiego Inspektora Budowlanego powiatowi inspektorzy zweryfikują, czy właściciele ośrodków przeprowadzili coroczne kontrole obiektów. 

- Inspektorzy gdy już wejdą w teren, to będą przede wszystkim chcieli sprawdzić czy takie dokumenty zostały złożone - opowiada rzeczniczka wojewody, Alina Kucharzewska.

Urzędnicy w tym punkcie przywołują dwa artykuły Prawa budowlanego (61 i 62 art.). 

Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej nie była jedyną motywacją do podjęcia decyzji o masowych kontrolach. Służby wojewody podają, że wpływ na to miały także utrzymujące się od niedzieli silne podmuchy wiatru. Do wtorkowego popołudnia służby kryzysowe otrzymały 577 zgłoszeń z terenu całego województwa, najwięcej interwencji podjęto w powiatach: cieszyńskim, bielskim i częstochowskim.


Zobacz inne wiadomości tego autora: