Wybudują nową halę
fot.: UM Pszczyna
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Wybudują nową halę

Nowa hala sportowa powstanie w Pszczynie. Gmina uzyskała dofinansowanie na realizację tej inwestycji z ministerstwa sportu i turystyki.Jest dofinansowanie  do budowy hali sportowej wraz z boiskiem na osiedlu Kolonia Jasna, przy ulicy Księżycowej. Samorząd uzyskał dotację przekraczającą 2 mln 500 tys. zł. Koszt budowy hali szacowany jest na niespełna 4 miliony złotych.
Budowa znalazła się na liście inwestycji, na które zostanie przekazana dotacja w ramach "Programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich". 
 
Hala sportowa będzie zlokalizowana przy ulicy Księżycowej, w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 6. Pod łukowym zadaszeniem znajdzie się nowe boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej oraz szatnie i sanitariaty. Wykonane zostaną też instalacje: elektryczna, ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Obiekt będzie wyposażony w oświetlenie ledowe. Planuje się także przygotowanie sceny mobilnej. Hala zostanie połączona ze szkołą łącznikiem. 
 
Z obiektu będą korzystać zarówno uczniowie, jak również – popołudniami – zawodnicy pszczyńskich klubów sportowych.
 
Kiedy rozpocznie się budowa? Jak informuje burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, prace powinny ruszyć w przyszłym roku. Końcem 2024 roku hala na Kolonii Jasnej ma być gotowa. Posłuchaj

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: