Wybory do Sejmu. W bielskim okręgu wygrało PiS
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Wybory do Sejmu. W bielskim okręgu wygrało PiS

Znamy już wyniki wyborów w okręgu nr 27 do Sejmu i 78 oraz 79 do Senatu. To okręgi obejmujące Bielsko-Białą oraz powiaty: bielski, żywiecki, cieszyński i pszczyński.AKTUALIZACJA 21:15
PKW potwierdziła podział mandatów w naszym okręgu. W ławach sejmowych zasiądą (wg uzyskanego poparcia): Stanisław Szwed, Mirosława Nykiel, Grzegorz Puda, Przemysław Koperski, Przemysław Drabek, Małgorzata Pępek, Kazimierz Matuszny, Grzegorz Gaża, Mirosław Suchoń. 

AKTUALIZACJA 16:14
Prawdopodobnie mandaty poselskie zdobędą:
z PiS:
Stanisław Szwed - 63 315 głosów
Grzegorz Puda - 23 907
Przemysław Drabek - 19 770
Kazimierz Matuszny - 12 967
Grzegorz Gaża - 11 526
z KO:
Mirosława Nykiel - 46 849
Małgorzata Pępek - 17 914
Mirosław Suchoń - 10 039
z SLD (Lewica):
Przemysław Koperski - 22 055

AKTUALIZACJA 13:07
Rekordowo wysoka frekwencja w Bielsku-Białej, wyniosła 67,5%. Dla porównania średnia wojewódzka to prawie 60% 
Dobrze było także w powiatach naszego regionu. W powiecie bielskim - 66,8%, w pszczyńskim nieco ponad 66%. Ponad 62% procent w powiatach cieszyńskim i żywieckim. 
W powiecie oświęcimskim frekwencja wyniosła prawie 65%.

AKTUALIZACJA 09:33
Na podstawie wyników, które zostały opublikowane można domniemywać, że PiS w naszym okręgu uzyska 5 mandatów, Koalicja Obywatelska - 3 i SLD - 1. 
Najlepsze wyniki z PiS-u mają: Stanisław Szwed, Grzegorz Puda, Przemysław Drabek, Kazimierz Matuszny i Grzegorz Gaża. 
W Koalicji Obywatelskiej dominuje Mirosława Nykiel, za nią Małgorzata Pępek. Trzeci mandat może powędrować do Mirosława Suchonia, ale blisko jest także Andrzej Molin. 
Posłem z SLD zostanie jedynka na liście - Przemysław Koperski.

AKTUALIZACJA  08:53
Znamy już wyniki głosowania do Sejmu w okręgu wyborczym nr 27, obejmującym Bielsko-Białą oraz powiaty: bielski, żywiecki, cieszyński i pszczyński.
Z danych jakie przekazał nam dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Bielsku-Białej Andrzej Adamek wynika, że PiS zwyciężyło zdecydowanie. Na listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości głosowało ponad 182 tys. wyborców. Lista Koalicji Obywatelskiej zebrała 105 tys. głosów. Posłuchaj

Na listę SLD zagłosowało 44 tys. wyborców, komitet wyborczy PSL zgromadził 27 tys głosów, natomiast Konfederacja 28.900. Kto zostanie posłem dowiemy się, oficjalnie, dziś wieczorem lub jutro rano. Stanie się to kiedy Państwowa Komisja Wyborcza ustali, które listy będą uczestniczyły w podziale mandatów.

AKTUALIZACJA 07:05
Są wyniki z 62% obwodowych komisji. Wynika z nich, że na PiS w naszym okręgu głosowało 51,32%, KO - 23,23%, SLD - 10,13%, PSL - 7,97%, Konfederacja - 7,35%.

AKTUALIZACJA 05:58

Wyniki z ponad połowy Obwodowych Komisji Wyborczych w naszym okręgu pokazują, że prowadzi Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem ponad 49%, Koalicja Obywatelska uzyskuje póki co wynik 22%, SLD - 9.69%, w naszym okręgu próg wyborczy przekraczają jeszcze PSL i Konfederacja.

WPIS:
Okręgowa Komisja Wyborcza nr 1 w Bielsku-Białej nadal przyjmuje wyniki z obwodowych komisji wyborczych. Mamy już wprawdzie dane z większości obwodów w wyborach do Sejmu, ale nie ma jeszcze wyników głosowania z Bielska-Białej, Cieszyna i Pszczyny – mówi dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Bielsku-Białej Andrzej Adamek. Posłuchaj
 
Jak głosowali mieszkańcy naszego regionu? Tego powinniśmy się dowiedzieć po godz.  7.00. 
 
Przypomnijmy, w okręgu nr 27 do Sejmu (obejmującym Bielsko-Biała oraz powiaty: bielski, cieszyński, pszczyński i żywiecki) wybierzemy 9 posłów. 
 
Jeden senator zostanie wybrany w okręgu nr 78 (powiaty: bielski i pszczyński oraz Bielsko-Biała). Swojego senatora mieć będą także wyborcy z okręgu nr 79 (obejmującego powiaty żywiecki i cieszyński).
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: