WYBORY. Bratobójcze starcie i zaskakujące transferyMagda FritzMagda Fritz

WYBORY. Bratobójcze starcie i zaskakujące transfery

Na prawicowych listach znalazła się była posłanka lewicy. Do „bratobójczego” pojedynku dojdzie w okręgu nr 1, czyli m.in. w Komorowicach, Hałcnowie i Białej Krakowskiej.W Bielsku-Białej Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało swoich kandydatów do rady miejskiej.

 

W okręgu nr 1 dotychczasowi radni Prawa i Sprawiedliwości: Przemysław Drabek (to kandydat na prezydenta miasta) i Bronisław Szafarczyk będą rywalizowali z klubowym kolegą- Karolem Markowskim, obecnie radnym PiSu. Jak udało nam się dowiedzieć, w najbliższych wyborach Markowski wystartuje z listy KW Wyborców Jacka Krywulta i będzie miał w tym okręgu „jedynkę” na liście!

Zaskakującym transferem jest obecność na listach prawicy Bożeny Kotkowskiej, która całe życie startowała z list lewicy- należała do SLD, potem była w kierownictwie Socjaldemokracji Polskiej w woj. śląskim, należała do Unii Pracy. Z dala od polityki i samorządu pracownica oświaty była przez ostatnie 7 lat. Kiedy była bielską radną, to podczas sesji rady miejskiej często polemizowała z prezydentem. I tu kolejny smaczek. W wyborach będzie rywalizowała m.in. z Jackiem Krywultem w okręgu nr 3 (to centrum miasta).

Oprócz Przemysława Drabka "jedynkami" w pozostałych okręgach są: Konrad Łoś obecny radny, Andrzej Gacek- były radny, Maksymilian Pryga- asystent wiceministra Stanisława Szweda oraz Janusz Buzek, były radny Sejmiku Śląskiego, były radny miasta Chorzowa, kiedyś polityk PO, a obecnie Porozumienia, współrządzącej Polską partii Jarosława Gowina.

W obecnej radzie miejskiej klub radnych PiS jest najliczniejszym, ma 10 mandatów, jednak było to za mało żeby rządzić. Większość mają kluby obecnego prezydenta Krywulta i PO. 

21 października bielszczanie będą wybierać 25 radnych. 


Zobacz inne wiadomości tego autora: