Wyborcze lokale nie tam gdzie zwykle
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Wyborcze lokale nie tam gdzie zwykle

Wybory prezydenckie coraz bliżej - 28 czerwca. W związku z pandemią nie wszyscy jednak zagłosujemy tam, gdzie do tej pory.Sytuacja epidemiologiczna wymusiła konieczność zmiany 4 lokali wyborczych – informuje urząd miejski w Cieszynie.

I tak: ci którzy będą głosowali w obwodzie nr 1 kartkę wyborczą wrzucę w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Zagrodowej, a nie w przedszkolu nr 17, przy ul. Frysztackiej.

Obwód głosowania nr 5 będzie miał swój lokal wyborczy w remizie OSP przy ul. Kościuszki, a nie w Niepublicznym Przedszkolu im. Jasia i Małgosi. W OSP mieścić się będzie również – tak jak wcześniej – lokal obwodowej komisji wyborczej nr 6.

Wyborcy w obwodzie nr 7 zagłosują w Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Bielskiej, a nie w siedzibie tamtejszej OSP.

Zmiana lokalu wyborczego nastąpiła również w obwodzie głosowania nr 17. Cieszynianie będą głosować w Szkole Podstawowej Nr 3, przy ul. Hallera, a nie - jak dotychczas - w Żłobku Miejskim. W SP3 mieścić się będzie również – tak jak wcześniej – lokal obwodowej komisji wyborczej nr 19.

Zarówno osoby pracujące w obwodowych komisjach wyborczych, jak i wyborcy, będą musieli poddać się szczególnym rygorom bezpieczeństwa.

Konieczne będzie zachowanie wymaganej liczby osób w lokalu – jeden wyborca na 4 m2 powierzchni. Wszyscy obowiązkowo powinni mieć maseczki ochronne zakrywające usta i nos lub przyłbice osłaniające twarz. Należy również  korzystać z płynów dezynfekujących, które będą dostępne przy wejściach do lokali wyborczych. Na głosowanie najlepiej przyjść z własnym długopisem.


Zobacz inne wiadomości tego autora: