"Wspaniałe wrażenia"
fot. Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

"Wspaniałe wrażenia"

Spółka Aqua po raz trzeci udostępniła spacerowiczom koronę zapory w Wapienicy.Chętnych do skorzystania  z tej okazji, jak i poprzednio, było wielu. Widoki z tego punktu zapierają dech w piersiach. - Wspaniałe wrażenia - komentował spacerujący po koronie zapory bielszczanin. Posłuchaj.

- Byliśmy tutaj już wcześniej [...]. Jak zawsze jest bardzo fajnie i bardzo miło, polecamy taki spacer - dodał inny z mieszkańców naszego regionu. Wśród głosów zachwytu były także prośby o to, by koronę zapory udostępniać na taki spacer częściej. Prezes spółki Aqua mówił nam, że takie akcje postarają się przeprowadzać dwukrotnie w roku. Z końcem marca, gdy przypada Światowy Dzień Wody, a drugi termin wyznaczany będzie jesienią. 
 
- Mieszkańcy zadają pytanie: dlaczego to jest święto [otwarcie korony na kilka godzin - red.], a nie jest to otwarte codziennie. Odpowiadam: to jest ujęcie wody pitnej. Jest to wysiłek nas wszystkich, ukłon w stronę mieszkańców, w stronę wszystkich, którzy chcą to zobaczyć. Wszyscy są zachwyceni widokiem - opowiadał nam Krzysztof Michalski, prezes Aquy.   
 
Zapora ma ok. 20 metrów grubości u podstawy i ok. 3 m w koronie. Ta ostatnia znajduje się na wysokości blisko 480 m n.p.m. Korpus korony składa się z 17 betonowych bloków. Całkowita wysokość zapory to blisko 30 m, a w koronie długa jest na 310 m. 

 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: