Wraca temat płacowy. Prezydent kpi z pracowników?
Fot. Beata Stekla
Beata SteklaBeata Stekla

Wraca temat płacowy. Prezydent kpi z pracowników?

W niedzielę na oświęcimskim Rynku będą zbierane podpisy pod listem do prezydenta miasta w sprawie podwyżek dla pracowników ratusza oraz podległych mu jednostek.List otwarty w tej sprawie już został skierowany do prezydenta Janusza Chwieruta, póki co podpisało go dziewięciu miejskich radnych. Chodzi o proponowaną w projekcie miejskiego budżetu na 2024 podwyżkę dla urzędników.

- Czy Pan Prezydent otwarcie kpi ze swoich Pracowników? Stawiamy publicznie to pytanie, albowiem zaproponowana przez Pana Prezydenta w budżecie na 2024 rok, tak zwana podwyżka wynagrodzeń, ma w zasadzie charakter czysto iluzoryczny. (...) To, co Pan Prezydent aktualnie swoim urzędnikom proponuje, to przecież tylko wyrównanie do minimalnego wynagrodzenia, które, wzrasta w Polsce w przyszłym roku z kwoty 3600 zł do 4242 zł, (czyli o ok. 18 proc.). Efekt Pana decyzji będzie więc jedynie taki, że nowy rok przywita w Urzędzie Miasta Oświęcim jeszcze szerszą grupę pracowników na najniższej krajowej! - czytamy w liście.

Dla wzmocnienia efektu w niedzielę radni będą zbierać podpisy na Rynku. Spotkacie ich między 13.00 a 14.00. 

W odpowiedzi na list prezydent wydał oświadczenie, w którym nazwał list atakiem i próbą zdyskredytowania oraz wskazał ile zarabiają urzędnicy w tym roku, a ile będą zarabiać w przyszłym. Przypomnijmy. Rok temu jesienią pracownicy ratusza prowadzili akcję protestacyjną dotyczącą wynagrodzeń. Pisaliśmy o tym TUTAJ, TUTAJ oraz TUTAJ.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: