Wolni od LGBT? Jeszcze nie...
Równość.org.pl
Paweł ChudeckiPaweł Chudecki

Wolni od LGBT? Jeszcze nie...

O przyjęciu Samorządowej Karty Praw Rodzin, w różnych miejscowościach, informują co rusz ogólnopolskie media. Taki punkt widniał również dzisiaj w planie obrad sesji żywieckiego powiatu. Na wniosek jednego z radnych, punkt ten w głosowaniu, został jednak zdjęty z obrad.  Nie było szczegółowego uzasadnienia a jedynie lakoniczne stwierdzenie, aby poczekać i przedyskutować sprawę "Karty" w normalnych warunkach.
Przypomnijmy. Fundacja Równość.org.pl., złożyła apel o niepodejmowanie prac nad przyjęciem "Karty" w żywieckim starostwie powiatowym, końcem listopada ubiegłego roku.
Komisja Skarg Wniosków i Petycji uznała, że “istnieją podstawy prawne do przyjęcia takiego dokumentu”. Działacze i działaczki LGBT postanowili zainterweniować i złożyli w urzędzie swój apel.
Radni powiatu żywieckiego, mieli głosować nad przyjęciem „Karty” już w czasie sesji 30 marca i do tego czasu  przedstawić autorską uchwałę. W nieformalnych rozmowach, radni chcą dążyć do szeroko rozumianej „normalności”, jednak pojęcia tego nie rozwijają. Dzisiejsza sesja nie przyniosła rozstrzygnięcia, zatem to, czy Żywiecczyzna będzie kolejnym powiatem „wolnym od LGBT” pokażą najbliższe tygodnie.


Zobacz inne wiadomości tego autora: