Wkrótce otrzymają klucze do mieszkań socjalnych
Robert FraśRobert Fraś

Wkrótce otrzymają klucze do mieszkań socjalnych

Ostatni z czterech bloków socjalnych przy ul. Batorego w Andrychowie jest gotowy do zasiedlenia. W tym miesiącu lokatorzy wejdą do swoich nowych mieszkań.
Pierwszy budynek został oddany do użytku w 2019 roku. Dwa kolejne, końcem zeszłego roku. - Dokonaliśmy już wszystkich odbiorów technicznych ostatniego z budynków socjalnych. Są też wybrane osoby, które otrzymają przydziały mieszkań – mówi nam burmistrz Andrychowa Tomasz Żak. Andrychowska komisja mieszkaniowa zajmie się też przeglądem wniosków oczekujących w kolejce, ponieważ zostało jeszcze kilka wolnych lokali. 
W każdym z nowych budynków jest trzynaście mieszkań. Dziewięć małych, trzy większe i jedno duże, dla rodzin wielodzietnych. 
Zdaniem Grzegorza Góry, dyrektora Zespołu Mienia Obsługi Komunalnej w Andrychowie, dzięki nowym blokom, znacznie skróciła się kolejka osób oczekujących na mieszkanie. Posłuchaj
W Andrychowie na przydział mieszkań socjalnych czeka jeszcze kilkanaście rodzin, które są już po kwalifikacji. Na bieżąco wpływają też wnioski osób oczekujących na weryfikację, tych jest około pięćdziesiąt. 
Koszt budowy jednego bloku socjalnego w Andrychowie wyniósł około 3 miliony złotych. Samorząd skorzystał z dofinansowania udzielonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego, co stanowi około 85% całkowitych kosztów. Pozostałe środki pochodzą z wkładu gminy.
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: