Wielomilionowa inwestycja na ukończeniu
Fot.: Paweł Sowa/UM BB
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Wielomilionowa inwestycja na ukończeniu

To już końcówka. Rozpoczęła się rozbudowa ostatniego fragmentu bielskiej ul. Żywieckiej. Ulicą Krakowską przejedziecie już bez większych kłopotów w obu kierunkach.Ruch dwukierunkowy został przywrócony na całej długości ulicy Krakowskiej w Bielsku-Białej. Wielomilionowa inwestycja dobiega końca. Lubomir Zawierucha, wicedyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, uczula jednak, by kierowcy wciąż jeszcze zachowywali tam ostrożność. Posłuchajcie!
 
Na ulicy Krakowskiej wkrótce powinny nastąpić odbiory techniczne. Ostatnie szlify także na ulicy Żywieckiej. Prace w ramach dofinansowania są już na ukończeniu - jak wyjaśnia Zawierucha, robotnicy zajmują się jeszcze odwodnieniem i już zupełnie drobnymi kwestiami. Na rozbudowę tych ulic miasto pozyskało przeszło 120 mln zł dotacji unijnej.

Aktualnie utrudnienia pojawiły się na ostatnim odcinku Żywieckiej od ul. Owocowej do ul. Sielanka. Choć to wciąż ta sama ulica, to już jednak osobne zadanie. Powód? W tym miejscu jest to już droga wojewódzka, a nie krajowa, nie mogła więc zostać włączona w ten duży projekt. Na ten 600-metrowy fragment MZD stara się pozyskać środki z subwencji drogowej, która jest rezerwą w budżecie państwa.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: