Wiatr powalił drzewa i uszkodził dachy AKTUALIZACJA
fot.: KM PSP Bielsko-Biała
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Wiatr powalił drzewa i uszkodził dachy AKTUALIZACJA

Pełne ręce roboty mają od wczoraj (01.04) bielscy strażacy. Odnotowali już 84 interwencje spowodowane silnymi podmuchami wiatru.Zdecydowana większość tych interwencji dotyczy powalonych (na drogi, chodniki, linie energetyczne) drzew i połamanych, zwisających gałęzi – informuje  asp. sztab. Mateusz Pietrzyk z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej.
 
Strażacy podejmowali również kilkanaście interwencji na terenie Bielska-Białej i powiatu bielskiego w związku z uszkodzonymi dachami budynków. Jedna z takich interwencji miała miejsce przy ulicy Komorowickiej w Bielsku. 
 
Najważniejsze, że nikt w konsekwencji tych zdarzeń nie ucierpiał.


AKTUALIZACJA (02.04)

84 razy musieli interweniować od wczoraj, w związku z silnie wiejącym wiatrem, bielscy strażacy. Wiatr łamał drzewa, przewracał je między innymi na drogi. W dwóch wypadkach drzewa przewróciły się na zaparkowane samochody, w których – na szczęście – nie było ludzi. Do zdarzeń tych doszło przy ul. Wyzwolenia i Kołłątaja w Bielsku-Białej.

Uszkodzonych zostało również kilkanaście dachów budynków, w tym poszycie dachowe szkolnej hali przy ul. Zwierzynieckiej w Bielsku-Białej. Zerwane były linie energetyczne i telekomunikacyjne. Najważniejsze, że nikt w trakcie zdarzeń tych nie ucierpiał. W interwencjach uczestniczyło 545 strażaków i 108 zastępów.  

 
Silny wiatr uszkodził wczoraj poszycia dachów także na Żywiecczyźnie. Były to m.in. budynki szkoły w Rycerce Dolnej; hali sportowej w Węgierskiej Górce oraz kościoła w Rajczy.
Na szlaku kolejowym Żywiec - Żywiec Sporysz drzewo spadło na sieć trakcyjną. Ruch pociągów był wstrzymany. 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: