Wiaduktu już nie ma!
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Wiaduktu już nie ma!

Wiadukt nad DK1 w Czechowicach-Dziedzicach został wyburzony. Droga przygotowywana jest już do otwarcia. Ma to nastąpić o godz. 6.00 rano w poniedziałek.Wyburzenie wiaduktu nad krajową „jedynką” było koniecznością. W trakcie prowadzonej modernizacji linii kolejowej na trasie Czechowice-Dziedzice - Zabrzeg okazało się, że  obiekt jest w tak złym stanie, że nie wystarczy go wyremontować. Trzeba wybudować od nowa. 
 
Dlatego w piątek wieczorem, po zamknięciu o godz. 20.00 ruchu na DK1, rozpoczęło się wyburzanie wiaduktu. To była ciężka noc dla mieszkańców okolicznych domów. Tym bardziej, że burzony był również sąsiedni, dużo mniejszy wiadukt nad ulicą Karola Miarki. Posłuchaj
 
Prace wyburzeniowe już zakończono, a DK1 dla licznych gapiów zamknięto. Nie powinno być problemów z jej otwarciem dla samochodów. Prace na drodze dobiegają końca. Jutro ruch powinien odbywać się już normalnie.

Dziś jednak wszystkich, którzy wracają z weekendowego wypoczynku w Beskidach, czeka bardzo długa droga. Po pierwsze, w związku z zamknięciem DK1 trzeba przejechać zatłoczonymi drogami lokalnymi przez Czechowice-Dziedzice. Po drugie, dla mieszkańców Katowic to pierwsza z przeszkód. Druga czeka na kierowców w Giszowcu.

W sobotę zamknięto tam odcinek DK86. Ulewne deszcze naruszyły nasyp, na którym znajduje się wiadukt. Obiekt obecnie nie nadaje się do użytku. Został zamknięty na co najmniej tydzień.
Zorganizowano objazdy. Jadąc od Tychów w kierunku Katowic jedziemy przez ul. Boya Żeleńskiego, ul. Górniczego Stanu oraz ul. Kolistą do DK-81.

 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: