Wesela i kopalnie ogniskami koronawirusa
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Wesela i kopalnie ogniskami koronawirusa

Nie tak wygląda odwrót koronawirusa. W całym kraju mamy ponad 600 nowych zakażeń, duży wzrost także w naszym regionie. Niewesoła sytuacja po weselach. Przybywa zakażonych po uroczystościach w powiecie pszczyńskim. Do 7 wzrosła liczba osób z koronawirusem po zabawie, w której uczestniczyło 140 gości. Inspektorzy sanitarni czekają na wyniki badań kolejnych biesiadników, którzy zostali wysłani na kwarantannę. Są wśród nich także Czesi i Niemcy. Osób z Covid-19 przybywa również po drugim weselu w tym powiecie, na którym było 80 osób. Tu koronawirusa ma już 34 zaproszonych gości. 
 
Powodem tak dużego wzrostu zakażeń jest też sytuacja w kopalniach. Wirus rozwija się u rodzin górników. Aż 34 nowe zakażenia przybyły ostatniej doby w powiecie bielskim. Najwięcej przypadków koronawirusa, bo aż 10, stwierdzono u mieszkańców Bielska-Białej, 9 u czechowiczan i 8 mieszkańców Wilamowic. Obecnie w szpitalach przebywa 14 osób. 
 
Na Żywiecczyźnie jest 6 nowych przypadków, 6 w Pszczynie i 11 na Śląsku Cieszyńskim. A w kraju niestety znów rekord nowych przypadków koronawirusa. Ostatniej doby było ich w Polsce 615.
 


Zobacz inne wiadomości tego autora: