Weekend świątecznych niespodzianek AKTUALIZACJA
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Weekend świątecznych niespodzianek AKTUALIZACJA

To podobno jarmark z najdłuższą tradycją w regionie. Na płycie rynku w Cieszynie stoją już budki ze świątecznymi ozdobami i toczy się handel.Oficjalnie jednak jarmark zostanie zainaugurowany w piątek Orszakiem św. Mikołaja. Orszak wyruszy o godz. 18:00 spod Rotundy na Wzgórzu Zamkowym i przejdzie ulicą Głęboką na Rynek. Wtedy rozświetlona zostanie choinka. Wydarzenie uświetni występ kapeli "Torka". Mówi dyrektor Cieszyńskiego Ośrodka Kultury Adam Cieślar. Posłuchaj

W ten sposób rozpocznie się w Cieszynie weekend świątecznych niespodzianek. W sobotę na rynku mieszkańcy i goście będą mogli odwiedzić ponad 70 stoisk handlowych. Czekają ich także koncerty, atrakcje i pokazy. Posłuchaj

Choinka zostanie rozpalona w piątek również w Wiśle. Na tamtejszy rynek przyjedzie także św. Mikołaj. Zapraszamy na godz. 15.00 – mówi dyr. Wiślańskiego Centrum Kultury Katarzyna Czyż-Kaźmierczak. Posłuchaj

W towarzystwie św. Mikołaja będzie rozświetlona choinka także w Ustroniu. Światełka na drzewku zaświecą się o godz. 16.30, ale spotkać się ze świętym dzieci będą mogły już od 15.30.

Z kolei w Żywcu Mikołaj odwiedzi Miejskie Centrum Kultury, tam rozda upominki, wraz z najmłodszymi obejrzy też spektakl. Wszystkie przygotowane iluminacje zostaną zaprezentowane mieszkańcom na żywieckim rynku o godz. 18.45.

AKTUALIZACJA

Burmistrza Ustronia Przemysław Korcz odwołał wszystkie zaplanowane na dziś atrakcje, wraz z uroczystym rozświetleniem choinki. To w związku z apelem wojewody śląskiego wystosowanym po tragedii w Szczyrku.  
Wydarzenia zaplanowane na piątek odbędą się jutro (w sobotę).

Z kolei w Żywcu odwołano zaplanowany na dzisiaj spektakl "Mikołajkowe Poszukiwania". Przedstawienie zostaje przeniesione na najbliższy czwartek 12 grudnia na godz. 18.00. Natomiast w Miejskim Centrum Kultury o godzinie 17.00 na dzieci będzie czekał święty Mikołaj z upominkami.
 
Jak informuje burmistrz Antoni Szlagor, dziś zostanie uruchomione oświetlenie świąteczne żywieckiego Rynku. Jednak z uwagi na powagę sytuacji i solidarność ze Szczyrkiem, nie będzie temu wydarzeniu towarzyszyła oficjalna uroczystość.
 
Z kolei Wisła zapowiada, że wydarzenie związane z przyjazdem św. Mikołaja na miejski rynek odbędą się, ale w spokojniejszej atmosferze. Podobnie ma być w Cieszynie.
Upamiętnimy ofiary tragedii, łącząc się w bólu z ich bliskimi i mieszkańcami Szczyrku - podaje Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy". 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2

Nagranie 3Zobacz inne wiadomości tego autora: