Walczą o remont stołówki
mat. prasowe szkoły
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Walczą o remont stołówki

Niewielka szkoła w gminie Porąbka walczy o nagrodę główną w postaci remontu stołówki. Konkurs organizuje producent sprzętu AGD.Szkoła Podstawowa nr 2 w tej rywalizacji radzi sobie bardzo dobrze, choć konkurencja depcze po piętach. Dobrą lokatę szybko jednak można utracić, stąd mobilizacja do codziennego oddawania głosów i prośba do naszej redakcji o poinformowanie mieszkańców regionu o tym, że placówka bierze udział w takiej rywalizacji.

- Jesteśmy społecznością, która jest bardzo zaangażowana w działanie tej szkoły, tej malutkiej szkoły [...]. Jedna z mam znalazła w Internecie informację na temat konkursu, który rozpoczął się już 1 marca. My przystąpiliśmy trochę później. Ta mama wysłała zgłoszenie szkoły, zostało ono zaakceptowane - opowiadała nam Katarzyna Grabska, mama jednej z uczennic. Posłuchaj.

Przez 2 tygodnie szkole z Porąbki udawało się utrzymywać pierwsze miejsce. Teraz spadła na 3. lokatę, ale rodzice mają nadzieję, że uda się odzyskać prowadzenie. Do tego potrzebna jest mobilizacja szerszej grupy niż tylko społeczności szkolnej, bo do tej placówki uczęszcza niespełna 80 dzieci. Dyrektor SP 2 w Porąbce-Kozubniku Lidia Nowotarska mówi, że stołówka wymaga remontu, to widać. Posłuchaj.

Głosowanie potrwa do 15 maja, każdego dnia można oddać jeden głos. Stronę konkursu odnajdziecie wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło: kolorowe stołówki (link TUTAJ).

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: