W porozumieniu okradali sklepy. Wpadli
Katarzyna KoczwaraKatarzyna Koczwara

W porozumieniu okradali sklepy. Wpadli

Wyspecjalizował się w okradaniu sklepów. Złapał go policjant na urlopie.Policjant zareagował widząc, jak mężczyzna pospiesznie wychodzi z łupami ze sklepu. Okazało się, że 60-latek ma na swoim koncie więcej tego typu kradzieży. Nie działał sam.
Policjantem jest się nie tylko na służbie. Mundurowi nigdy nie tracą czujności i zwracają uwagę na pewne sytuacje i zachowania. Tym razem udowodnił to detektyw zespołu kryminalnego z wiślańskiego komisariatu, przebywający na urlopie. 
Jak relacjonuje Rafał Domagała, rzecznik cieszyńskiej policji: - Policjant podczas zakupów  zauważył mężczyznę, który w pośpiechu wkładał butelki z alkoholem do torby. Był zdenerwowany i ciągle się rozglądał. Ominął kasy i wyszedł ze sklepu. Policjant widząc, że nie zapłacił za artykuły, zatrzymał go i powiadomił  będących w służbie kolegów o zatrzymaniu 60-letniego mieszkańca Solca Kujawskiego.
 Z nagrań kamer monitoringu wynikało, że nie pierwszy raz dopuścił się kradzieży alkoholu  w tym sklepie. Straty oszacowano na 1800 złotych. Wyszło także na jaw, że 60-latek w podobny sposób okradł także sklep w Skoczowie, gdzie skradł alkohol o wartości 1400 złotych. Sprawca nie działał sam  Śledczy namierzyli już jego wspólnika. Za popełnione przestępstwa grozi im do 5 lat więzienia.
fot. KPP Cieszyn


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: