W końcu mają "normalne" boisko, bez dziurJoanna WieczorekJoanna Wieczorek

W końcu mają "normalne" boisko, bez dziur

To nie był standardowy remont boiska, bo odbywał się w ramach inwestycji budżetu obywatelskiego.Dziś w Bielsku-Białej otwarto wyremontowane, a patrząc na skalę można powiedzieć w zasadzie nowe, boisko przy Szkole Podstawowej nr 2. Radości uczniów nie było końca, bo wreszcie nie będą musieli trenować na orliku w Parku Słowackiego. Posłuchaj.
 
Boisko przed remontem pokryte było asfaltem z ogromną ilością dziur, nie nadawało się do treningów. Jak opowiadała nam dyrektor Grażyna Lorek, od kilku lat na piknikach rodzinnych społeczność szkolna zbierała środki na remont. W końcu pojawiła się szansa szybszej realizacji marzeń - budżet obywatelski. Później były ekspresowe prace nad kosztorysem oraz projektem i najtrudniejszy etap - mobilizacja do głosowania. Udało się. Zebrano prawie 7 tys. głosów. Posłuchaj.

Boisko pełni funkcje obiektu pełnowymiarowego do trenowania: siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Jego remont kosztował prawie 0,5 mln złotych. 
 
Na otwarcie boiska po remoncie trening przeprowadzili siatkarze BBTS-u. Dyrektor "podstawówki" nr 2 zapewnia, że w poniedziałek uczniowie założą trampki i już bez ograniczeń będą mogli korzystać z obiektu.Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: