W jednej chwili straciła wszystko. Ruszyła pomoc
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

W jednej chwili straciła wszystko. Ruszyła pomoc

Jedyną osobą, która ocalała po katastrofie w Szczyrku jest 34-letnia Katarzyna Kaim - samotna matka małego Szymona. W czasie tragedii była w pracy. W jednej chwili straciła wszystko. Właśnie dla niej ruszyła lawina pomocy.

Wielki smutek w sercach wielu mieszkańców regionu. W obliczu tragedii, do której doszło w Szczyrku nie chcą siedzieć bezczynnie i angażują się w pomoc. Najpierw szczyrkowianie i lokalni przedsiębiorcy deklarowali wsparcie podczas samej akcji. Teraz ruszyły zbiórki pieniędzy w internecie dla 34-letniej pani Kasi, która podczas katastrofy była w pracy. Straciła wszystko - dom i najbliższych. W urzędzie miasta telefony się urywają. Ludzie chcą pomóc - stąd zbiórka, którą uruchomiono wspólnie z Caritasem. Pieniądze można wpłacać na konto, jego numer znajdziecie poniżej.

Taką formę pomocy zainicjowali też przyjaciele rodziny na portalu pomagam.pl, gdzie kwota przekroczyła już 35 tysięcy złotych. Wsparcie chce zaoferować także prezydent Bielska-Białej. Przygotowywana jest uchwała, na mocy której miasto przekaże 50 tysięcy rodzinie ofiar. Pomoc obiecuje także bielskie Starostwo Powiatowe.

Informacje przekazane przez miasto Szczyrk:
Wszyscy z Państwa, którzy pragną włączyć się w pomoc najbliższym ofiar, prosimy o dokonywanie wpłat na konto Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej:
-nr konta 47 1240 1170 1111 0010 6323 0610
z dopiskiem "POMOC SZCZYRK".

Samorządy, które deklarują chęć pomocy w odbudowie infrastruktury wokół miejsca katastrofy budowlanej, mogą przelać środki na gminny rachunek bankowy:
-nr konta 33 8140 0009 0043 8656 2000 0480
(„Pomoc w odbudowie infrastruktury wokół miejsca katastrofy budowlanej w dniu 04.12.2019 r w Szczyrku”)
z dopiskiem "POMOC SZCZYRK".

Link do zbiórki na portalu pomagam.pl TUTAJ.
 
Fot.:mł.asp. Damian Golański KW PSP w Katowicach, mł. kpt. Piotr Zwarycz KP PSP w Tarnowskich GórachZobacz inne wiadomości tego autora: