Urząd powraca
Fot. Beata Stekla
Beata SteklaBeata Stekla

Urząd powraca

Od najbliższego wtorku (4.05) Urząd Gminy w Jasienicy przywraca bezpośrednią obsługę mieszkańców.Bezpośrednia obsługa została zawieszona w drugim tygodniu marca. Powodem był koronawirus. Początkowo obostrzenie miało obwiązywać przez tydzień, ale ostatecznie przedłużono je do odwołania. Jasienicki urząd był jednym z pierwszych urzędów w powiecie bielskim, które wprowadziły ograniczenia w czasie trzeciej fali. Niedługo po nim obostrzenia wprowadził Urząd Miasta w Szczyrku.

Obsługa w Jasienicy będzie załatwiana w sali Gminnego Ośrodka Kultury przy urzędzie. Od wtorku zacznie także działać kasa. Preferowana jest bezgotówkowa forma rozliczeń.

Wciąż trwa pandemia, więc urzędnicy zachęcają, aby płatności realizować za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub przy pomocy przelewów bankowych. Proszą też, aby sprawy, które nie wymagają osobistej wizyty w urzędzie załatwiać przez internet, telefon, skrzynkę ePUAP, listownie lub korzystając ze specjalnego okna znajdującego się przy w wejściu głównym do urzędu, po prawej stronie.

Urzędnicy proszą też o zachowanie bezpiecznej odległości, dezynfekcję rąk i używanie masek ochronnych. - W trosce o zdrowie mieszkańców apelujemy, aby do urzędu wchodzić pojedynczo - podkreślają.
Zobacz inne wiadomości tego autora: